Historia zakładu

XIX/XX w.   W 1900 r. powstaje niemieckie przedsiębiorstwo produkujące skrobię ziemniaczaną: Zentral Genossenschaft Stärkefabrik Gmbh.
     
1945 r.   Do zakończenia II wojny światowej Zakłady są własnością prywatną niemieckich przedsiębiorców.
     
1946 r.   Z przejętego od Niemców majątku powstały: Państwowe Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego.
     
1951 r.   Zakłady stały się samodzielną jednostką, która wchodziła w skład Zjednoczenia Przemysłu Ziemniaczanego w Poznaniu i podlegały Ministerstwu Przemysłu Spożywczego i Skupu. Stan ten trwał do 1970 r.
     
1970 ? 76 r.   W tym okresie Zakłady były częścią Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego z siedzibą w Luboniu.
     
1976 r.    Utworzono wielozakładową jednostkę pod nazwą Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego w Pile, w skład którego wchodziły Zakłady w Pile, Wągrowcu i we Wronkach. Zakłady w Pile były jednocześnie siedzibą dyrekcji przedsiębiorstwa. 
     
VIII 1995 r.    Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego ?Piła? utworzyło spółkę prawa handlowego pod nazwą Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego "ZETPEZET" Sp. z o. o. 
     
IX 1997 r.   Spółka "ZETPEZET" rozpoczyna pełną działalność produkcyjno-handlową. 
     
I 2008 r.    Nastąpiło połączenie Zakładów "ZETPEZET" Piła Sp. z o. o. z "ZETPEZET" Wronki Sp. z o. o. 
     
III 2013 r.   Zakład we Wronkach zakończył działalność produkcyjną.
     
2014r. - 2015r.   Likwidacja zakładu produkcyjnego we Wronkach (sprzedaż majątku).
     
VI 2016 r.   Rozpoczęcie procesu przegotowań do modernizacji krochmalni - etap I "Modernizacja stacji ekstrakcji i rafinacji skrobi ziemniaczanej oddziału krochmalni Piła"